Používanie Granofytu
Granofyt je možné pokladať na rôzne povrchy -  na hlinu, gumu alebo na betónové podlahy (dobre tepelne izoluje) avšak povrch by samozrejme nemal byť mokrý alebo podmáčaný.
V prípade potreby alebo napríklad v dobe sucha a vysokých vonkajších teplôt doporučujeme podstielku v priebehu používania mierne pokropiť vodou, aby získala  späť svoju prirodzenú vlhkosť.
Príprava boxu
Čerstvo rozprestretá podstielka
1) Najprv vyčistite box po starej podstielke.

2) Na 1m2 budete potrebovať cca 12 kg podstielky. Pre box 12 m2 vám postačí 10 vriec á 14 kg. (Pokiaľ preferujete vysoké nastielanie, budete potrebovať 12-13 vriec)

3) Granule rovnomerne rozhrňte po celom boxe a pokropte dostatočným množstvom vody (10 - 20 litrov) alebo vysypte vrecia na kôpky, tie pokropte dostatočným množstvom vody a potom až podstielku rozhrňte po celom boxe tak, aby vytvorila rovnomernú vrstvu 6-7 cm.  Pokropením sa granule z väčšej časti rozpadnú a podstielka naberie na objeme (za 1 až 2 dny sa potom granule rozpadnou úplne). Vytvoria sa tak mäkké záveje, do ktorých si koník rád a bezpečne ľahne.

4) Doplnenie podstielky do boxu závisí na čistotnosti koňa. Prvé doplnenie vykonávame až po 7 - 14 dňoch s cca 20 kg (1-2 vrecia, podľa potreby samozrejme aj viacej). Následne sa dopĺňa podstielka priemerne iba jedenkrát za týždeň asi 20 kg (1-2 vrecia, podľa potreby prípadne aj viacej). Doplnenú podstielku už nie je potrebné pokropiť vodou (samozrejme nie je to vylúčené), kone ich do druhého dňa pôsobením kopýt rozdrvia a granule sa tak rozpadnú a splynú so zvyškom podstielky.

5) Doporučujeme staršiu podstielku presunúť pri čistení boxu na miesto, odkiaľ bola odstránená znečistená podstielka. Novú podstielku potom dopĺňame do rohov alebo miest, kam kone najmenej vykonávajú svoju potrebu. Týmto spôsobom sa podstielka priebežne obnovuje.

6) Denné čistenie stajne vyžaduje odstránenie tuhých výkalov a vyslovene mokrých miest. Mokré miesta sú veľmi ľahko rozpoznateľné výrazným stmavnutím podstielky. Najvhodnejšie je mistovať 2x denne a to plastovými mistovacími vidlami, ktorými suchá a čistá podstielka dobre prepadáva naspäť do boxu.

7) Podľa  potreby doporučujeme jedenkrát za čas podstielku celú vidlami preosiať (prevzdušniť) a tým ju zbaviť skrytých nečistôt tak, aby vydržala dostatočne dlho.

8) Podstielku doporučujeme kompletne odstrániť po 5-6 mesiacoch (záleží na frekvencii mistovania a na čistotnosti koní) a tiež box vydezinfikovať vápnom.
Podstielka po niekoľkých dňoch
                    DAMI Centrum, s.r.o.